جديد پرسش و پاسخ از علامه کوراني در مورد مهدويت و ظهور 

(پرسش و پاسخ از علامه کوراني در موضوع مهدويت و ظهور - بهار 95- مراسم اعتکاف)

_مي گويند زمين بدون حجت نمي ماند و بعد از امام زمان ارواحنا فدا امامان ديگر هم رجعت ميکند. مسئله رجعت و ظهور چه ارتباطي دارند؟

رجعت. بايد بگوئيم که در زمان حضرت علم خيلي پيشرفت ميکند و رفت و آمد به جاهاي ديگر معمولي مي شود. 7 زمين داريم که 5 تاي آنها آبادي و دو تا آباد نيست. رفت و آمد به اين زمين ها داريم. يعني در باز ميشود به عوالم ديگر. رجعت يعني از آخرت اولين کسي که رجوع ميکند بعد از حضرت، امام حسين عليه السلام است که حکومت ميکند تا اينکه پير مي شود و فوت ميکند و سرجايش هم دفن مي شود. اين رجعت است. رجعت يعني درها باز مي شود به عوامل ديگر و رفت و آمد مي شود. رسول الله و علي عليه السلام بارها براي کار مي آيند و برميگردند. يه رجعتي داريم براي تعدادي از مردم. " لا يرجع الي الدنيا الا من محض الايمان محضا، أو محض الکفر محضا " رجعت داريم در اول وقت ظهور حضرت. اينها که از قبرها بلند ميشوند براي ياري حضرت. اينها از اصحاب حضرتند. رجعت اصحاب کهف هم داريم. رجعتي هم داريم که بعدا ميشه. برنامه اي خداوند تبارک و تعالي داره که از عوامل ديگر يا عالم آخرت رفت و آمد به عالم ما مي شود.

_ کسي که دعاي عهد 40 روز ميخواند با توجه به روايت و وعده امام صادق عليه السلام جزء ياران حضرت مي شويم؟

درسته. به وعده امام صادق عليه السلام جزء ياران مخصوص حضرت ميشويم ولي گاهي ما خرابش ميکنيم. اين دعاي عهد مقتضي دارد. مقتضي ست. مقتضي است که من را بلند کند به اين مقام. ولي اگر من خيلي سنگينم يک خرده بلند مي کند و اين تاثيرش بر حسب اشخاص متفاوت است. دعاي عهد به بعضي اصحاب حضرت موثر است و جزء ياران حضرت مي شوند و برخي نه.

_  شيطان چه وقت گردن زده مي شود؟ ظاهرا يک سري از روايات به اميرالمومنين عليه السلام اشاره دارد و برخي امام زمان عج.

با آمدن پيغمبر و اميرالمومنين عليه السلام در دولت امام مهدي عليه السلام شيطان کشته مي شوند، ولي شر ميمانند. منابع شر، خود انسان، مردم و ابليس هستند. يکي از منابع شر(شيطان) نابود مي شود، يعني شر کمتر مي شود. اما شر مي ماند و و ثواب و عقاب هم به نسبت کمتر مي شود.

_ آيا حتما بايد منتظر عاشورايي باشيم که شنبه ست و احتمال ديگر قطعا ممکن نيست؟

حديث به نظر بنده صحيح است که روز ظهور حضرت روز شنبه روز عاشورا و سال فرد قمري ست.

_ سفياني يک فرد است يا تفکر؟

فرد است. حاکم سوريه،فلسطين، اردن است و دشمن سرسخت امام سلام الله عليه که پيمان با يهود و غربي ها دارد و از فرزندان معاويه است.

_ اين فرمايش رهبري که فرموند تا 25 سال آينده اسرائيل وجود نخواهد داشت آيا ربطي به اين مسائل ظهور دارد يا خير؟

مي شود. خدا حغظ کند سيد حسن نصر الله را. گفت اسرائيل قبل از ظهور حضرت نابود نمي شود؟ گفتم بر حسب فهم من به دست حضرت نابود مي شود. دلالت هاي مختلف آورد که قبل از ظهور حضرت است. گفتيم ان شاء لله اميدواريم. گفتيم هم شما سيد هستيد و هم همتتان بالاست ان شاء لله که با وارد شدن به قدس مقدمه ظهور حضرت باشد.

_ سلاح هاي زمان حضرت مهدي عج چگونه ست؟ ميگويند سلاح هاي اتوماتيک از کار مي افتند و فقط شمشير است. اين درسته؟

خير. سلاح حضرت مهدي سلام الله عليه از سلاح هاي همان عصر است . اما خود ايشان اسلحه مخصوصي دارند. " ليرکب السحاب و يلقي في الاسباب غيره." غيره دلالت بر اين دارد که سلاح هاي ديگري هم دارد. و معجزه هم دارد. از هر سه در جاي خود استفاده ميکند.

_ سوالات مکتوب مغتکفين همينها بود و سوال شفاهي اين است که با توجه به فرمايش رهبري در نابودي اسرائيل در 25 سال آينده و همچنين پيش بيني شما در نابودي وهابيت در 8 سال اينده آيا اينها قابل جمع است؟

بله. بله قابل جمع است. شايد مثلا اسرائيل نابود شود و امام وارد قدس شود.

_ فتنه اي که بعد از حضور حضرت در کوفه و بدست شيعيان رخ ميدهد که ميگويند تولي را قبول دارند و تبري را قبول ندارند چيست؟ توضيح ميفرمائيد؟

بله. اينها وحدت را بد ميفهمند. وحدتي که ما ميفهميم و امام خميني ره مطرح کرد، وحدت با سني ها وحدت سياسي ست. در آزادي مذهب. در لبنان بنده به بعضي از علماي سني ها ميگويم درباره وحدت، چه اشکال دارد به ما آزادي بدهيد. بچه هاي شما و ما بيايند عمليات عليه اسرائيل انجام دهند، وقتي به مرز اسرائيل رسيدند بچه هاي شيعه بگويند يا الله يا محمد يا علي و بچه هاي شما بگويند يا الله يا محمد يا عمر، چه اشکال دارد؟ آزادي بدهيم به مردم. در وحدت ما با سني ها يک ذره از مذهب ما تنزل نميکنيم. خودشان هم تمسک کنند به مذهبشان. ما تولي و تبري داريم. اصلا مذهب ما قائل است بر تولي و تبري. اسلام بر تولي و تبري تاکيد دارد. ميگويند شما چرا هميشه از تبري مي گوييد؟ گفتم ايا شما مي توانيد بگوئيد اشهد إلا الله؟ گفت خير، اشهد ان لا اله الا الله. گفتم لا اله يعني چي؟ تولي ست. الا الله يعني چي؟ تبري است. هر ديني دو ستون دارد. تبري از شر و اله ديگر و تولي به خدا. تولي و تبري لازمه. ما از ظالمين به اهل بيت عليه السلام از ايشان تبري ميکنيم. کي هستند؟ و اصرار بر جواب دارند و من جواب هاي مختلف ميگويم. يکي گفت شما شجاعت نداريد اسمشان را ببريد؟ اللهم العن من ظلم. گفتم خير ما شجاعت نداريم شما ميتواني بگو. يکي گفت، کي هستند اينها؟ گفتم ظالمان اهل البيت از نظر ما و شما ملعونند. شما لعنشان کن؛ لعنت، صاحبش با ايميل مي رسد. لازم نيست بحث کنيد که حتما اسم بگوئيد، آزادي ست. آزادي به ما بدهيد و ما هم مراعات ميکنيم و از مقدسات شما اسم نمي آوريم، اما آزادي به ما بدهيد.

_ اگر ظهور روز شنبه ست پس چرا ما انقدر بر صبح جمعه تاکيد ميکنيم؟

به اين دليل که امام روز جمعه مکه را ميگيرد و ميماند تا شنبه ظاهر شود.

_  يعني ما روز جمعه ميفهميم که امام ظهور کرده؟

آغاز ظهورش که مکه را ميگيرد روز جمعه ست. نداي به نام حضرت قبل از چند ماه هم روز جمعه ست و پيعامش به جهان روز شنبه و دهم محرم و روز عاشوراست. روز جمعه مربوط به حضرت سلام الله عليهاست.

العجب ثم العجب بين الجمادي والرجب اين روايت در مورد اتفاقي ست در سرزمين عربستان. والعجب بعد از ظهور حضرت که در مورد ظاهر شدن بعضي از ياران حضرت از قبور است. و 23 ماه مبارک در روز جمعه در سال زوج صيحه و نداي آسماني است.

_ در جواب يکي از سوالها فرموديد که شيطان در زمان ظهور حضرت گردن زده ميشه؛ اين مغايرت نداره با آيه فانظر ان لا يوم آخرين؟

خير، يکي از رجعات رجعت پيامبر و حضرت علي عليه السلام است. حکومت امام زمان عج طولاني ست. و به عدد سنين اهل کهف يعني 309 سال حکومتش است. شايد بعد از 200 سال مثلا. زمين، مردم و جامعه وضع ديگر دارند. شيطان کشته مي شود. الان شما در نمازتانn  معدل داريد و شيطان ميخواهد طمع کند و شما مقاومت کرديد. نفس و مردم يعني منابع شر، نفس انسان، شيطان ، مردم؛ يکي از منابع کم شود، از ميزان حسنات و سيئاتش به نسبت حساب خدا کم و زياد مي شود. شر همچنان با منابع ديگر در زمين مي ماند.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

خريد ورق - فروش ورق - قيمت ورق ایران گردی مرکز تحقیقات بلاک چین و ارزهای دیجیتال dentist Pasquale آموزش سئو دانلود اهنگ امیرحسین مقصودلو تناسخ آموزش نوازندگی سالن های زیبایی پرشیا